Ilmoittautumislomake MyClub Turnaukset Linkit Yhteistyössä SJK-EDUSTUS

Arkisto

Saarijärvi jatkaa puheenjohtajana


27.10.2015

SJK-junioreiden, eli Seinäjoen Jalkapallokerho-juniorit ry:n puheenjohtajana jatkaa Jukka Saarijärvi myös kaudella 2016, kun jäsenistö hänet "virkaan" yksimielisesti valitsi tiistaina pidetyssä seuran vuosikokouksessa.

 

Saarijärvi, joka tätä luottamustehtävää on jo hoitanut toistakymmentä vuotta, on seuran 60-vuotisen historian aikana vasta neljäs puheenjohtaja. Aikaisempia puheenjohtajia ovat olleet Matti Tuomisto, Paavo Niemi ja Lennart Martin.

Vuosikokous valitse SJK-junioreiden hallitukseen erovuoroiset jäsenet Hannu Latva-Mäenpään, Petri Kangaskokon, Juha Vähäpesolan ja Helena Koivusaaren uudelleen seuraavaksi kahdeksi vuodeksi. Vanhoina hallituksen jäseninä jatkavat lisäksi Erkki Saari, Heikki Hakanen, Visa Vihanta ja Ismo Koskela.

Lisäksi vuosikokous vahvisti seuran toimintasuunnitelman ja talousarviot toiminta- ja tilikaudelle 1.11.2015 - 31.10.2016.

SJK-junioreiden liikevaihto tulevalla tilikaudella tulee olemaan lähes 600.000 euroa.

Seuran tilintarkastajana jatkaa Maria Tikkaoja (HTM).

Vuosikokouksen puheenjohtajana toimi entinen TP:n seura-aktiivi Rauno Viitasaari.


Takaisin uutisiin