MyClub Turnaukset Linkit Yhteistyössä SJK-EDUSTUS

Arkisto

Provinssiin talkoilemaan


27.05.2013
SJK-junioreiden suurin ja tärkein yhteinen talkootapahtuma, Provinssirockin järjestyksenvalvonta- ja myyntitehtävät, Seinäjoen leirintäalueella lähestyvät!

Provinssirockin aikana 12.-17.6. (ke-ma) seura tarvitsee jälleen jokaisen seuratoimijan ja pelaajien vanhempien apua, jotta mittavasta urakasta suoriudutaan kunnialla ja samalla kerätään varoja seuran sekä joukkueiden toiminnan pyörittämiseen.

Mikäli et vielä jostain syystä ole ilmoittautunut seuran järkkäriksi tai myyntihommiin, tee se välittömästi joko oman joukkueesi joukkueenjohtajalle tai seuran toiminnanjohtajalle (p. 4146585 tai 050 4328785 tai hannu.huilla@sjk-juniorit.fi).

Seura korvaa tehdyistä vuoroista joukkueille reilun korvauksen, joten tämä on erinomainen keino rahoittaa oman lapsen toimintaa.

Kaikki tarvitaan, joten rohkeasti mukaan yhteiseen ja elämyksiä antavaan projektiin!

Seura järjestään erillisen infotilaisuuden omille järkkäreilleen keskiviikkona 5.6. klo 18 leirintäalueen huoltorakennuksessa. Siellä annetaan tarkempia ohjeita ja tietoa tehtävistä. 
Tervetuloa!
Takaisin uutisiin