Ilmoittautumislomake MyClub Turnaukset Linkit Yhteistyössä SJK-EDUSTUS

Arkisto

Palkintoja ja infoa


30.10.2020

Perjantai-iltana järjestettiin SJK-junioreiden seuran toimijoille illanvietto Elinkeinotalolla. Ihan ensiksi jaettiin palkintoja seurassa kauden mittaan ansioituneille pelaajille ja toimijoille. Pyttyjen jakamisen jälkeen seuran ammattimiehet kertoivat tulevan kauden kuvioista.

 

Puheenvuoroja käyttivät toiminnanjohtaja Hannu Huillan lisäksi puheenjohtaja Jukka Saarijärvi, valmennusosaamisen kehittäjä Tuomas Nikupeteri, valmennuspäällikkö Jyri Hietaharju, seurakehittäjä Timo Rauhala ja palvelupäällikkö Piritta Pakka.

 

 

Oli ilahduttavaa huomata, että jokaisesta ikäluokasta oli edustus paikalla. Sen lisäksi voisi hyvillä mielin lisätä, että väkeä oli paikalla enemmän kuin koskaan aiemmin tällaisessa tapahtumassa. Jotain siis tehdään ilmeisesti oikein.

 

 

Virallisten rituaalien jälkeen tarjolla oli pikkuista purtavaa yhteistyökumppani Pizzeria Piikistä virvokkeiden kera ja saunaa sen lisäksi.

 

Pyttyjä puolestaan jaettiin seuraavasti:

Vuoden junioripelaaja: Oskari Väistö
Esimerkkinuori: Aatu Hakala
Vuoden valmentaja: Arttu Aromaa
Vuoden nappulatoimija: Jouni Rintala
Askon maalivahtimalja: Asseri Heinämäki
SJK-perhe: Marja ja Juha-Matti Matilaisen perhe
Tero Mäntylän Respect-palkinto: Jimi Mäntylä
Apollon kiertopalkinto: Juha Harju
JUKAN malja: Atte Tervasmäki ja Jari Kujala


Takaisin uutisiin