Ilmoittautuminen MyClub Turnaukset Linkit Yhteistyössä SJK-EDUSTUS

Arkisto

Mukaan ehtii edelleen


25.01.2016

SJK-juniorit kutsuu aikanaan TP-55:ssä toimineet valmentajat, pelaajat huoltajat, joukkueenjohtajat, johtokuntien jäsenet sekä muut seuratoimijat MUISTELUILTAAN lauantaina 06.020. 2016 klo 18.00 Elinkeinotalolle (Huhtalantie 2, 60220 Seinäjoki, vastapäätä Seinäjoki Areenaa).

 

Eikä haittaa, vaikka olisi vieläkin toiminnassa mukana. Kutsu on avec. Tilaisuus päättyy klo 22.00.

 

Muisteluilta aloitetaan ruokailulla, jonka jälkeen kuullaan muutama puheenvuoro liittyen seuran historiaan.

 

Tiistaina 9.2. -16 tulee kuluneeksi 61 vuotta seuran perustamisesta. Muisteluita viritetään myös vanhoilla valokuvilla, kaitafilmeillä ja VHS-videoilla. Tärkeintä on kuitenkin tavata toisiaan ja muistella mieleen jääneitä sattumia seurahistoriassa. Niitä varmasti löytyy itse jalkapallon tiimoilta mutta myös vaikkapa pukkipalvelusta, bingojen noususta ja tuhosta, Seinäjoen Joulu-lehdestä, leirintäalueesta, Pruukinrannasta, Provinssista, ulkomaanmatkoista ja juhannusjuhlien järjestämisestä.


Ilmoittautuminen tapahtuu maksamalla osallistumismaksu 20 euroa seuran tilille kuluvan viikon loppuun mennessä. Tilinumero on FI2454196320011936 ja saaja SJK-juniorit.

 

Osallistumismaksu sisältää myös juomatarjoilun ruokailun jälkeen. Ilmoittautumiset ja tiedustelut; Rauno Viitasaari, puh. 0503459955, e-mail; rauno.viitasaari@gmail.com.
Saa jakaa!


Takaisin uutisiin