MyClub Turnaukset Linkit Yhteistyössä SJK-EDUSTUS

Arkisto

Jylppy lähtee Italiaan


09.02.2018

SJK-juniorit on saanut mielenkiintoisen kutsun ja kunnian osallistua yhtenä Suomen Palloliiton edustajana UEFA:n Study Group Scheme tapaamiseen Italian Firenzeen 12.-15.2. Hallitus on valinnut seuran valmennuspäällikkö Jyri Hietaharjun seuran edustajaksi matkalle.

 

 

Matkan aiheena on Grassroots Football - Football in Schools, eli jalkapalloa koulumaailmassa. On melko varmaa, että tältä matkalta saadaan mielenkiintoista tietoa kouluyhteistyöstä muissa maissa.

 

 

Suomen delegaatiossa on yhteensä viisi henkilöä, kolme edustajaa Palloliitosta Lasse Keski-Loppi, Toni Räisänen, Jarno Haanpää ja seurojen edustajina ovat siis SJK-junioreiden Jyri Hietaharju sekä VPS-junioreiden Raisa Haq.

 

 

Suomen lisäksi tapaamisessa on edustajat Saksasta, Espanjasta, Skotlannista sekä tietysti isäntämaa Italiasta.

 

Matka sijoittuu ajalle 12.-15.2.


Takaisin uutisiin