MyClub Turnaukset Linkit Yhteistyössä SJK-EDUSTUS

Arkisto

Haanpäälle iso ruutu


07.01.2013

Haanpäälle iso ruutu
Tälle kaudelle seuraan palannut kokenut valmentajavelho, Esa Haanpää, saa entistäkin suuremman ruudun SJK-junioreissa. Hän ottaa yhdessä Petri Niemen kanssa vastuulleen myös seuran B-junioreiden valmentamisen.

"Eski" ja "Puuha" tulivat aluksi ysikasien valmennusporukkaan, mutta tilanteen mentyä B-junioreiden kohdalla hankalaksi ilman vastuuvalmentajaa, tehtiin tällainen ratkaisu, sillä joukkueet ovat treenanneet muutenkin yhdessä.

Ratkaisu on kuitenkin erittäin hyvä ja innostunein mielin vastaanotettu joka suunnalla.

Viimeiset pari kautta FC Kiiston edustusjoukkueen valmentajana toiminut "Eski" on kokenut ja korkeasti koulutettu UEFA:n A-lisenssin omaava luotsi, joka on kertaalleen johtanut TP-Seinäjoen B-juniorit SM-hopealle.

Kahden joukkueen valmentamisen lisäksi "Eski" toimii seuran kykykoulujen rehtorina.

Huoltajana kummassakin joukkueessa toimii rutinoitu Raimo Koskinen, B:n joukkueenjohtajana Kari Kiviluoma, C15-joukkueenjohtajana Jorma Siukola


Takaisin uutisiin