Ilmoittautumislomake MyClub Turnaukset Linkit Yhteistyössä SJK-EDUSTUS

Arkisto

Ensiapukoulutusta seuraväelle


09.05.2017

SJK-junioreiden yhteistyökumppani Terveystalo järjestää seuran henkilökunnalle ja kiinnostuneille toimijoille ilmaisen hätäensiapu-koulutuksen maanantaina 15.5. klo 12.30-16.30 Elinkeinotalon kokoustilassa.

 

SJK-junioreiden työntekijöille tämä on pakollinen ja myös muita halukkaita toimijoita joukkueista sekä seuran hallituksesta voi ilmoittautua mukaan jos aikataulu sopii. Tämä on tärkeä koulutus hätätilanteiden varalle ja jokaisessa joukkueessa olisi hyvä olla ensiapukoulutettu henkilö.

 

Koulutukseen otetaan korkeintaan 15 henkilöä ilmoittautumisjärjestyksessä. Mikäli kiinnostaa, ilmoittaudu Hannu Huillalle heti tai viimeistään torstaihin 11.5. mennessä esimerkiksi maililla hannu.huilla (ät) sjk-juniorit.fi


Takaisin uutisiin