Turnaukset Linkit Yhteistyössä

UUTISET

Tusina Luiz Antonioon


25.05.2018

SJK-juniorit on melkoisella miehityksellä mukana naapuriseura Sepsi-78:n järjestämässä Luiz Antonio Cupissa, joka pelataan Raviradan viheriöillä viikonlopun aikana.

 

Nuorimmassa ikäluokassa, F9 -pojissa, joukkueita on mukana neljä. Siitä ylöspäin E10-ikäluokassa kolme, E11-ikäluokassa myös kolme ja D12-ikäluokassa kaksi.

 

Käykää ihmeessä kannustamassa nuoria pelimiehiä matseissa. Alla on SJK-junioreiden kaikkien joukkueiden alkulohkojen otteluohjelmat.

 

D12 SJK
D12-1     A     26.5     09:00     Ravirata 3     SJK - KPV valkoinen
D12-6     A     26.5     10:40     Ravirata 4     Kurikan Ryhti - SJK
D12-17     A     26.5     15:40     Ravirata 3     SJK - APV
D12-23     A     27.5     08:00     Ravirata 3     SJK - Virkiä
D12-29     A     27.5     10:30     Ravirata 3     VPS - SJK
D12-37     A     27.5     13:50     Ravirata 3     Kanu - SJK

D12 SJK musta
D12-2     B     26.5     09:00     Ravirata 4     KPV vihreä - SJK Musta
D12-8     B     26.5     11:30     Ravirata 4     SJK Musta - GBK
D12-18     B     26.5     15:40     Ravirata 4     Sepsi - SJK Musta
D12-24     B     27.5     08:50     Ravirata 4     KeuPa - SJK Musta
D12-30     B     27.5     11:20     Ravirata 4     SJK Musta - FC Ylivieska
D12-38     B     27.5     14:40     Ravirata 4     SJK Musta - Karhu

E11 SJK kulta
E11-1     A     26.5     09:00     Ravirata 5     SJK kulta - Luja
E11-7     A     26.5     11:30     Ravirata 5     IK - SJK kulta
E11-13     A     26.5     14:40     Ravirata 5     SJK kulta - FC Ylivieska
E11-19     A     27.5     08:00     Ravirata 5     VPS - SJK kulta
E11-25     A     27.5     10:30     Ravirata 5     SJK kulta - Sepsi sininen

E11 SJK musta
E11-2     B     26.5     09:00     Ravirata 6     SJK musta - VirkiÄ
E11-11     B     26.5     13:50     Ravirata 5     SJK musta - KP-V
E11-16     B     26.5     15:30     Ravirata 6     Sepsi valkoinen - SJK musta
E11-23     B     27.5     09:40     Ravirata 5     FC Kiisto Musta - SJK musta
E11-28     B     27.5     11:20     Ravirata 6     SJK musta - SJK valkoinen

E11 SJK valkoinen
E11-4     B     26.5     09:50     Ravirata 6     SJK valkoinen - FC Kiisto Musta
E11-8     B     26.5     11:30     Ravirata 6     Virkiä - SJK valkoinen
E11-18     B     26.5     16:20     Ravirata 6     KP-V - SJK valkoinen
E11-24     B     27.5     09:40     Ravirata 6     SJK valkoinen - Sepsi valkoinen
E11-28     B     27.5     11:20     Ravirata 6     SJK musta - SJK valkoinen

E10 SJK musta
E10-1     A     26.5     08:00     Ravirata 7     SJK musta - VPS
E10-13     A     26.5     13:00     Ravirata 7     Sepsi sininen - SJK musta
E10-22     A     26.5     16:20     Ravirata 8     Kälviän Tarmo - SJK musta
E10-28     A     27.5     09:40     Ravirata 8     SJK musta - IK Punainen

E10 SJK valkoinen
E10-9     C     26.5     11:20     Ravirata 7     SJK valkoinen - Luja
E10-15     C     26.5     13:50     Ravirata 7     SJK valkoinen - Virkiä Valkoinen
E10-21     C     26.5     16:20     Ravirata 7     Juve - SJK valkoinen
E10-27     C     27.5     08:50     Ravirata 7     VIFK - SJK valkoinen

E10 SJK 09
E10-4     B     26.5     08:50     Ravirata 8     Barca - Sjk P09
E10-11     B     26.5     12:10     Ravirata 7     Sjk P09 - NoPS Musta
E10-20     B     26.5     15:30     Ravirata 8     Sjk P09 - Sepsi Valkoinen
E10-29     B     27.5     09:40     Ravirata 7     Virkiä Sininen - Sjk P09

F9 SJK 10
F9-1     B     26.5     09:00     Ravirata 9     Sjk Musta - SJK -10
F9-12     B     26.5     13:00     Ravirata 10     SJK -10 - Sepsi-78
F9-15     B     26.5     15:00     Ravirata 9     SJK -10 - VPS-J Raita
F9-24     B     27.5     10:30     Ravirata 10     SJK -10 - VPS-J Musta
F9-30     B     27.5     12:45     Ravirata 10     Virkiä - SJK -10

F9 SJK kulta
F9-2     A     26.5     09:00     Ravirata 10     Sjk Kulta     - Sepsi -10
F9-10     A     26.5     12:00     Ravirata 10     SoPS     - Sjk Kulta
F9-13     A     26.5     14:00     Ravirata 9     VPS-J Valkoinen     - Sjk Kulta
F9-21     A     27.5     09:45     Ravirata 9     Kanu     - Sjk Kulta
F9-29     A     27.5     12:45     Ravirata 9     Sjk Kulta     - Sjk valkoinen

F9 SJK musta
F9-1     B     26.5     09:00     Ravirata 9     Sjk Musta     - SJK -10
F9-8     B     26.5     11:15     Ravirata 10     VPS-J Raita     - Sjk Musta
F9-18     B     26.5     16:00     Ravirata 10     Virkiä     - Sjk Musta
F9-23     B     27.5     10:30     Ravirata 9     Sjk Musta     - Sepsi-78
F9-28     B     27.5     12:00     Ravirata 10     VPS-J Musta     - Sjk Musta

F9 SJK valkoinen
F9-5     A     26.5     10:30     Ravirata 9     Sjk valkoinen     - SoPS
F9-9     A     26.5     12:00     Ravirata 9     Sjk valkoinen     - Kanu
F9-17     A     26.5     16:00     Ravirata 9     Sepsi -10     - Sjk valkoinen
F9-19     A     27.5     09:00     Ravirata 9     Sjk valkoinen     - VPS-J Valkoinen
F9-29     A     27.5     12:45     Ravirata 9     Sjk Kulta     - Sjk valkoinen


Takaisin uutisiin